Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Obwieszczenie

Obwieszczenie 
Wójta Gminy Bartoszyce
 
z dnia 31 października 2023 r.
 
o zwołaniu zebrania mieszkańców sołectwa Bąsze
w sprawie przeprowadzenia wyborów uzupełniających sołtysa
sołectwa Bąsze.
 
Pełna treść OBWIESZCZENIA w załączniku.

Załączniki

Dzień Kobiet Wiejskich w Wojciechach - Świętowanie i integracja w odremontowanym Domu Kultury

W ostatnią sobotę 28 października 2023 Wojciechy gościły wyjątkowe wydarzenie - Dzień Kobiet Wiejskich, które odbyło się w pełnym blasku i radości nowo odremontowanym Domu Kultury z Filią Biblioteki.
 
Zaproszenie pań z Gminy Bartoszyce spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a na uroczystości nie zabrakło samego Wójta Gminy Bartoszyce, który nie szczędził słów uznania i wdzięczności zebranym w sali widowiskowej paniom.
 
Tort, przygotowany specjalnie na tę okoliczność, był symbolicznym podarunkiem i podziękowaniem za trud wkładany każdego dnia w pracę w gospodarstwach, podtrzymywanie tradycji i działania na rzecz lokalnej społeczności. Pierwszego cięcia tortu dokonał sam Wójt, by potem Panie z uśmiechem na twarzach mogły dokończyć tę słodką ceremonię.
 
Z domu kultury wydobywały się melodyjne dźwięki muzyki, która wprawiła wszystkich uczestników w wir tańca i zabawy. Wszystkie Panie zachwycały tanecznymi umiejętnościami, włączając w nie jednocześnie Wójta naszej gminy, który z przyjemnością dołączał do zabaw na parkiecie wojciechowskiego domu kultury.
 
Dzień Kobiet Wiejskich w Wojciechach zaliczamy do udanych. Cieszymy się, że to spotkanie wypełniło serca uśmiechem i radością, a integracja społeczności wiejskich, wzbogacona o odnowiony Dom Kultury, stanowiła doskonały powód do świętowania. To kolejny przykład na to, że inwestycje w infrastrukturę kulturalną niosą za sobą wiele korzyści, dają dostępność kulturze, a ta pozwala rozwijać się lokalnej społeczności i dawać im szanse na tworzenie własnych inicjatyw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Dzień Kobiet Wiejskich

Wielkie Otwarcie Domu Kultury z Filią Biblioteki w Wojciechach

Mieszkańcy Sołectwa Wojciechy mają prawdziwy powód do dumy, ponieważ 27 października w ich miejscowości, Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, Prezes Zarządu Ochotniczej Staży Pożarnej w Wojciechach Pan Zdzisław Kosek i Sołtys Sołectwa Wojciechy Pan Andrzej Wierzbicki dokonali uroczystego przecięcia wstęgi i tym samym otworzyli nowy rozdział tego 58-letniego budynku.
 
Dom Kultury z Filią Biblioteki przeszedł termomodernizację i wyposażony został w indywidualne źródło ciepła zero-emisyjnego. Ta ponad dwumilionowa inwestycja została sfinansowana w 95% z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Budynek rozbudowano o dodatkowe pomieszczenia oraz wzbogacono jego atrakcyjność o letnią scenę, którą zlokalizowano przy elewacji frontowej budynku.
Wydarzeniu zorganizowanym z okazji Wielkiego Otwarcia towarzyszyli włodarze Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha i Pani Jadwiga Bogdaniuk, radni Gminy Bartoszyce, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Sołectwa Wojciechy. Uroczystość rozpoczęła przemowa Wójta Gminy, w której poza informacjami dotyczącymi zakończonych na terenie Gminy Bartoszyce inwestycji na łączną kwotę ok. 80 mln złotych, pojawiły się także kwestie dotyczące przyszłych planów inwestycyjnych.
 
Włodarz gminy zaznaczył, że wszystkie projekty, te zrealizowane i planowane ilustrują zaradność i zaangażowanie władz lokalnych oraz pomyślną współpracę z mieszkańcami gminy, bez których wiele inwestycji nie byłoby możliwych. Budowanie solidnych relacji nie tylko na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, ale także na szczeblu rządowym, odegrało ogromną rolę w rozwoju regionu. Wójt gminy wyraził także zadowolenie z równego podziału środków na wszystkie sołectwa, które dają sołtysom możliwość inwestowania w potrzeby rozwojowe wsi. Jego marzeniem jest, aby życie mieszkańców Gminy Bartoszyce było coraz lepsze.
 
Dom Kultury w Wojciechach jest jednym z wielu tego przykładów, ponieważ dzięki temu miejscu, kulturalne życie lokalnej społeczności na nowo ożyje. To również wzór, który pokazuje, jak wymierne korzyści płyną z inwestowania ludzi, jak ważne jest realizowanie tych małych i dużych projektów z nimi i dla nich. Dlatego życząc im szczęścia i pomyślności w tym „nowym” miejscu Wójt gminy dokonał symbolicznego cięcia inauguracyjnego tortu, którym podzielił się nim ze wszystkimi gośćmi.
 
Po oficjalnej części nastąpiło przedstawienie lokalnych artystów, które tylko utwierdziło w przekonaniu, jak trafna była to inwestycja. Na scenie pojawiły się grupy taneczne z Osieki i Bezled, ludowy zespół taneczny SOKOLIKI z Sokolicy, wokalistka Aleksandra Socha z Wojciech, zespół śpiewaczy WOJCIESZANIE oraz zespół wokalny „TO MY” z Kromarek.
 
Wieczór zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich "KWADRAT", a wójt Gminy Bartoszyce wpisał się do kroniki Domu Kultury, rozpoczynając tym samym nowy rozdział działalności kulturalnej i społecznej w sołectwie Wojciechy.
 
Wielkie podziękowania naszej Telewizji Kablowej Bart-Sat Bartoszyce za uczestnictwo w tak ważnym, dla Gminy Bartoszyce, przedsięwzięciu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Wielkie Otwarcie

Wójt Gminy Bartoszyce pasuje i wita pierwszoklasistów w szkołach i przedszkolu

Miesiąc październik to istotny okres dla wszystkich pracowników oświaty, a przede wszystkim dla pierwszoklasistów, przedszkolaków i ich rodziców ponieważ to właśnie w tym jesiennym miesiącu obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowania najmłodszych.
 
Jak co roku,z tej okazji wójt gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha odwiedził gminne placówki oświatowe dokonując pasowania i witając pierwszoklasistów i przedszkolaków.
 
W każdej placówce oświatowej uroczystość rozpoczynała się występem artystycznym pierwszaków, przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli. Dzieci celująco udowodniły, że zasługują na to, by zostać prawdziwymi uczniami i przedszkolakami ślubując swoją gotowość słowami przysięgi.
Entuzjazm rozbrzmiewający gromkimi brawami przypieczętował ten ważny krok w życiu uczniów i przedszkolaków.
 
Wójt Gminy Bartoszyce wyraził radość z możliwości spotkania z najmłodszymi mieszkańcami gminy i zobaczenia ich zaangażowania i energii. Przekazał uczniom i przedszkolakom życzenia owocnej i radosnej nauki, twierdząc, że są w miejscu, w którym odkrywane są nowe światy, a przyjazna atmosfera daje początek przygodzie z edukacją.
 
Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha skorzystał również z okazji, aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej przypominający o ważności roli nauczyciela i edukacji w społeczeństwie. Wójt Gminy Bartoszyce pogratulował dyrektorom, pedagogom oraz wszystkim pracownikom oświaty wytrwałości i zaangażowania w wykonywaną pracę. Podkreslił istotę poświecenia i oddania w kształtowaniu młodego pokolenia.
 
Pasowanie na ucznia i przedszkolaka to niezwykle ważne wydarzenia, które pozostaną na długo w pamięci dzieci i ich rodzin.
 
Gmina Bartoszyce składa serdeczne gratulacje wszystkim pierwszoklasistom, przedszkolakom oraz wszystkim pedagogom życząc im jednocześnie owocnego i radosnego czasu w rozpoczętym roku szkolnym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24Galeria zdjęć: Pasowanie na uczniów i przedszkolaków

Ogłoszenie

plan polowań zbiorowych  Koła Łowieckiego „Szarak” - Do pobrania w załącziku.

Załączniki

Ogłoszenie

Ogłoszenie na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 40 ze zm.) z w o ł u j ę na dzień 31 października 2023 r. (wtorek) na godz. 10.00 LXXVI sesję Rady Gminy Bartoszyce. Obrady odbędą się w sali sesyjnej budynku nr 47 w Bezledach.
 
Pełna treść OGŁOSZENIA do pobrania w załączniku:

Załączniki

Wolontariusz Roku 2023

Karta zgłoszeń, Regulamin i Plakat dostępne do pobrania w załączniku.
 
 

Załączniki

Plany polowań zbiorowych

Plany polowań zbiorowych do pobrania w załączniku.

Załączniki

Wielkie Otwarcie Domu Kultury z Filią Biblioteki w Wojciechach

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców gminy Bartoszyce na oficjalne otwarcie naszej nowej inwestycji – DOMU KULTURY Z FILIĄ BIBLIOTEKI W WOJCIECHACH.
 
Dom Kultury z Filią Biblioteki w Wojciechach, który doczekał się termomodernizacji jest już gotowy i z niecierpliwością czeka na odwiedziny. Wierzymy, ze ta wyjątkowa przestrzeń, otwarta dla wszystkich, będzie pełnić ważną rolę dla naszej społeczności, oferując różnorodne wydarzenia artystyczne, kulturalne i edukacyjne dla wszystkich grup , bo to właśnie w tym miejscu będzie można dzielić się pasją do sztuki, odkrywać świat literatury i rozwijać talent.
 
Rozpocznijcie, wspólnie z nami, nowy rozdział w kulturalnej historii i wspólnie wypełnijmy przestrzeń nowego domu kultury : 27 października, godz. 18:00.
 
Na wszystkich gości czekać będą lokalni artyści, którzy swoimi występami artystycznymi uświetnią ten dzień. Na tych, którzy zechcą uczcić to wielkie otwarcie w rytmie tanecznych melodii zagra zespół SAYBED, który z pewnością zapewni wszystkim uczestnikom niezapomnianą zabawę.
 
Do zobaczenia.
 

Konkurs na grę terenową dla wsi tematycznej/smart village

OGŁOSZENIE KONKURSU NA NAJCIEKAWSZY POMYSŁ GRY TERENOWEJ KTÓRA WZMOCNI OFERTĘ WSI TEMATYCZNEJ / SMART VILLAGE
Z przyjemnością ogłaszamy konkurs na najciekawszy pomysł na grę terenową prezentującą ofertę wsi tematycznej / smart village.
 
Nagrodą w konkursie jest sfinansowanie opracowania kompletnej gry!!!!
Dodatkową nagrodą jest udział Uczestniczek / Uczestników konkursu w wizycie studyjnej do Bałtowa i poznanie oferty WIOSKI DINOZAURÓW a także modelowych produktów wsi tematycznych!!!
 
Na Wasze zgłoszenia czekamy od 20 października do 6 listopada 2023.
 
Wypełnienie formularza zajmuje kilkanaście minut!!! Potrzebny jest pomysł!!!
 
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. W załączeniu Regulamin i formularz zgłoszeniowy.
Działanie jest realizowane w ramach projektu „Wioska tematyczna – Sposób Na Wieś” finansowanego w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”, objętego PROW na lata 2014 – 2020.
 

Lokalizacja
Facebook Page Plugin