Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Noc Świętojańska w Szylinie Wielkiej

Noc Świętojańska, obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca, to jedno z najbardziej magicznych i fascynujących świąt w Polsce. Jest to czas pełen obrzędów i tradycji, których korzenie sięgają czasów pogańskich. Noc Świętojańska, zwana również Nocą Kupały, obchodzona jest w dzień letniego przesilenia, kiedy natura kwitnie w pełni, a siła życiodajna przyrody jest największa.
Wspaniała Noc Świętojańska, 22 czerwca 2024, w Stanicy w Szylinie Wielkiej nad rzeką Łyną również była wyjątkowym wydarzeniem, które gromadziło ludzi z różnych środowisk i wieków. W otoczeniu pięknej przyrody i magicznej atmosfery wszyscy stali się częścią niezapomnianego święta, które nie tylko celebrowało tradycję i kulturę, ale także integrowało społeczność i troszczyło się o dziedzictwo.
Podczas tej wyjątkowej Nocy Świętojańskiej, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach i konkursach, które dostarczyły mnóstwo radości i emocji. Pokaz sprzętu strażackiego był niezapomnianym przeżyciem, a plecenie wianków i malowanie twarzy cieszyło się dużą popularnością, przyciągając zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Nie zabrakło także niezwykłego pokazu tańca z ogniem, który oczarował wszystkich swoją magią i pięknem. Koło Gospodyń Wiejskich z Szyliny zadbało także o smakołyki, serwując regionalne specjały, które kusiły uczestników do skosztowania.
Noc Świętojańska w Stanicy w Szylinie Wielkiej nad rzeką Łyną nie tylko dostarczyła niezapomnianych wrażeń i fantastycznych emocji, ale także stanowiła doskonałą okazję do wspólnego świętowania i integracji, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Wydarzenie współfinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42Galeria zdjęć: Noc Świętojańska w Szylinie Wielkiej

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin