Gminne Dyktando o „Pióro Wójta Gminy Bartoszyce”

• 21-02-2023
21 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Bezledach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbyło się Gminne Dyktando o „Pióro Wójta Gminy Bartoszyce”. Wzięło w nim udział 23 uczniów gminnych szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z trudnym rywalem, jakim jest ortografia języka polskiego.

Uczestnicy dzielnie pojedynkowali się z zawiłymi zdaniami i często skomplikowanymi słowami. Mimo obaw, wszystkim nastolatkom udało się ukończyć z sukcesem tę trudną, dla niektórych, walkę. Zwycięzcami w konkursie zostali:
  • I miejsce Roksana Kaczmarczyk, uczennica Szkoły Podstawowej w Żydowie
  • II miejsce Kalina Rurka, uczennica Szkoły Podstawowej w Żydowie
  • III miejsce Laura Strzyżewska uczennica Szkoły Podstawowej w Galinach
Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha złożył gratulacje wszystkim uczennicom i uczniom, którym wręczył dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcom pamiątkowe wieczne pióra.

Spotkaniu towarzyszyła również pani dr Katarzyna Witkowska, językoznawczyni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, które opracowała tekst dyktanda oraz przeprowadziła prelekcję, która dotyczyła poprawnej polszczyzny. Wierzymy, że temat wykładu znajdzie swoje odzwierciedlenie w wysokich wynikach zbliżającego się wielkimi krokami egzaminu ósmoklasisty.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę dyrektorów szkół podstawowych i nauczycieli języka polskiego, którzy godnie przygotowali młodzież do dzisiejszego dyktanda.

18Galeria zdjęć: Gminne Dyktando o „Pióro Wójta Gminy Bartoszyce”