Spotkanie Wójta Gminy Bartoszyce z Sołtysami, przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Pozarządowych

• 20-02-2023
Dnia 20 lutego 2023 r. w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Bezledach odbyło się spotkanie Wójta Gminy Bartoszyce Pana Andrzeja Dychy z Sołtysami, przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Pozarządowych Gminy Bartoszyce. Spotkanie dotyczyło aktualności i planowania wydarzeń plenerowych w bieżącym roku. Przedstawiciele Sołectw przedstawili swoje propozycje organizacji m.in. obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka i innych wydarzeń w klimacie rodzinnych pikników sołeckich.

Jednym z elementów spotkania było wystąpienie Pana Bartłomieja Chilmanowicza ze Stowarzyszenia „Mali Wielcy Ratownicy”, który opowiedział o projekcie pierwszej pomocy skierowanym do rolników i ich pracodawców.

Zawód rolnik jest jednym z tych zawodów, który jest narażony na zdrowie. Ze statystyk wiemy, że co roku zdarzają się wypadki na polu. Daleko od szosy, trudny dojazd zespołu ratunkowego, gdy w niektórych przypadkach liczą się sekundy, może doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Stowarzyszenie „Mali wielcy Ratownicy” wraz z Wójtem Gminy Bartoszyce wychodzą temu naprzeciw i chcą wyposażyć każdego, przeszkolonego rolnika w apteczkę pierwszej pomocy wraz z opaską uciskową. Jeszcze w marcu Stowarzyszenie „Mali wielcy ratownicy”, przeprowadzą praktyczne szkolenia pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zastosować opaskę uciskową. Osobom, które odbędą szkolenie, Wójt Gminy Bartoszyce sfinansuje specjalną, polową Apteczkę pierwszej pomocy wyposażoną w opaskę uciskową (tzw. staza taktyczna).

Prosimy zachęcać i zainwestować kilka godzin swojego życia w praktyczny kurs pierwszej pomocy na polu.

Ostatnim punktem spotkania było przedstawienie 2 konkursów w ramach projektów grantowych przez Panią Izabelę Sztremer ze Stowarzyszenia LGD Warmiński Zakątek.
  1. Promowanie obszaru LGD – dotacje na wydarzenia kulturalne i mają charakter gminny.
  2. Lokalne centrum aktywności – np.: wyposażenie świetlic, klubów i zajęcia.
Dofinansowanie do 100% dla Organizacji Pozarządowych i 63,63% Gminy, jednostki publiczne.

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu Gminy Bartoszyce.

14Galeria zdjęć: Spotkanie Wójta Gminy Bartoszyce Pana Andrzeja Dychy z Sołtysami, przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Pozarządowych Gminy Bartoszyce