Piknik strażacki

• 05-09-2022
„Bezpieczny powrót do szkoły” to hasło dzisiejszego, trzeciego już, pikniku strażackiego zorganizowanego na terenie jednostki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach Na tegoroczne wydarzenie wszystkich mieszkańców miasta i gminy zaprosili: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach w Bartoszycach oraz Gmina Bartoszyce.

Dzisiejsze spotkanie miało charakter nie tylko edukacyjny, lecz również rozrywkowy. Choć obserwując punkty z perspektywy można by stwierdzić, że organizatorzy świadomie i odpowiedzialnie połączyli zabawę z edukacją, trafiając tym samym do grona najliczniej przybyłych uczestników, czyli tych najmłodszych. Dzieci mogły wejść w rolę strażaka i z pomocą strażaków z Ochotnicza Straż Pożarna Kinkajmy OSP Wojciechy OSP KSRG w Bezledach Ochotnicza Straż Pożarna w Galinach zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego. Mogły również ugasić płonący dom, uratować poszkodowanego z zadymionego pomieszczenia, wziąć udział w strażackim torze przeszkód, nauczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego, a w sali edukacyjnej OGNIK poznać prawidłowe zasady zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zasad bezpiecznej ewakuacji oraz prawidłowego wzywania służb ratowniczych.

Na poszukujących emocji czekała przygoda z wykrywaczem metali, sportowcy próbowali swoich sił wspinając się po skrzynkach, ceniącym urodę i modowe trendy panie z Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach malowały twarz oraz wykonywały wielobarwne tatuaże, a najmłodsi artyści, z pomocą kolorowej kredy, stworzyli, na terenie jednostki, swój autorski street-art. Dużą popularnością wśród najmłodszych cieszyły się dmuchane zjeżdzalnie, przy których, przez cały czas trwania pikniku, ustawiała się długa kolejka.

Po trudach wykonanych zadań i dokazywaniu na dmuchańcach dzieci kosztowały ognistej strażackiej grochówki i słodkich pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich TĘCZA POŁĘCZA.Nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników czuwał dzisiaj dziecięcy przyjaciel i bajkowy bohater „Psiego Patrolu” Marshall. Sądząc po ilości wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa przekazanej dzisiaj przez organizatorów, jesteśmy pewni to będzie na pewno BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY