Święto Bajek w Krawczykach

• 14-01-2019
Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka,  a bajkowe postacie sprawiają, że jego świat staje się barwny i radosny. W poniedziałkowy ranek do Szkoły Podstawowej w Krawczykach przybyły bajkowe osobistości. Wśród nich można było dostrzec m.in. Myszkę Mickey, Pocahontas, Winnetou, Barbie, Spidermana, Tygryska. To uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz ze swoją opiekunką zaproponowali młodszym koleżankom i kolegom wspólną zabawę w celu uczczenia Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.  Po zajęciach lekcyjnych w sali gimnastycznej  zostało zorganizowane spotkanie wolontariuszy z uczniami. Główne jego cele to rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i uwrażliwienie na piękno literatury oraz integracja uczniów.  Czwartoklasiści zadbali o scenariusz wspólnej zabawy i materiały potrzebne do jego realizacji. Starsi uczniowie przygotowali sprzęt nagłaśniający oraz zagadki literackie. Było czytanie bajek, rysowanie ulubionych postaci. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, zabawach i tańcach przy muzyce. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę. Doskonała atmosfera stworzona przez organizatorów sprawiła, że dzieci chętnie zadeklarowały swój udział w kolejnej akcji organizowanej przez SKW.

19Galeria zdjęć: Święto Bajek w Krawczykach