Aktualności

Święto Plonów Gminy Bartoszyce

  • 09-08-2021
Szanowni Państwo,
 
Wójt Gminy Bartoszyce serdecznie zaprasza na tegoroczne obchody Święta Plonów Gminy Bartoszyce, czyli tradycyjne Dożynki, które symbolizują święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Impreza odbędzie się na stadionie w Bezledach 21 sierpnia 2021, a rozpocznie się korowodem i Mszą św. Polową od godziny 11:45.
 
Podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Bartoszyce”, Czysta, Estetyczna Wieś”, „Najciekawsze Stoisko Gastronomiczne” oraz konkurs kulinarny „Smaki Barcji”.
 
Jak to Dożynki, to dobra zabawa, a jak zabawa to oczywiście koncerty! 
Na naszej scenie pojawią się nasze lokalne zespoły ludowe z Sokolicy, Wojciech i Galin oraz laureatki Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Sieć Wokalna”. Poza lokalnym akcentem muzycznym, na scenie pojawią się zespoły Plaster, Capitan Folk
i Yugine, a w roli gwiazd wieczoru wystąpią Michał Wiśniewski i Zenon Martyniuk (Akcent).
 
O strefę gastronomiczną zadbają nasze niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich, gdzie będzie mogli skosztować niesamowitych potraw, przygotowanych specjalnie na tę okazję. 
 
Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, które możemy wymieniać bez końca, a oto kilka z nich:
 
- Turniej Sołectw (rozgrywki sportowe)
- Darmowe dmuchańce i strefa zabaw/animacji dla dzieci
- Festiwal kolorów
- Pokaz sprzętu służb mundurowych
- Parada motocykli
 
Święto Plonów to impreza skierowana do mieszkańców Gminy Bartoszyce, ale zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, by wspólnie z nami świętować w ten ważny dzień. 
 
Wydarzenie będzie odbywać się w formie imprezy masowej, zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi związanymi z pandemią COVID-19. Obszar będzie podzielony na strefy, do których wstęp będzie miało 250 osób niezaszczepionych i nielimitowana ilość osób zaszczepionych, nad czym nadzór będą miały służby porządkowe.
 
Zapraszamy serdecznie!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją