Aktualności

Dożynki Gminy Bartoszyce 2020

  • 22-09-2020
Nadmierna relaksacja mięśnia dolnego zwieracza przełyku, czyli gerd- choroba refluksowa. Dieta i całkowita abstynencja, o zaniedbany gerd to przełyk baretta i rak przełyku...Nadmierna relaksacja mięśnia dolnego zwieracza przełyku, czyli gerd- choroba re
Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Dlatego w minioną niedzielę mieszkańcy Gminy Bartoszyce zebrali się w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Rodnowie, gdzie pojawiły się również lokalne władze, Pan Wójt Andrzej Dycha oraz Zastępca Wójta Pani Jadwiga Bogdaniuk oraz Sekretarz Gminy Bartoszyce Pani Agnieszka Dębicka. W uroczystości dziękczynnej uczestniczyli również radni oraz sołtysi Gminy Bartoszyce. Uroczystą mszę odprawił proboszcz parafii ks. Marek Wilk w asyście ks. Krzysztofa Bielawnego, serdecznie dziękujemy za poświęcenie plonów wraz z wieńcem dożynkowym, które są symbolem ciężkiej pracy mieszkańców gminy.
Obecne obostrzenia dotyczące organizacji imprez masowych przeszkodziły w organizacji hucznych gminnych dożynek, nad czym bardzo ubolewamy, jednak Koło Gospodyń Wiejskich z Sołectwa Rodnowo stanęło na wysokości zadania i zorganizowało poczęstunek dla osób uczestniczących w mszy dziękczynnej. Serdecznie dziękujemy Paniom: Beacie Wakule, Irenie Krasodomskiej, Wandzie Dudek, Urszuli Kulińskiej, Aldonie Kościuszko, Magdalenie Jankowskiej oraz Ewie Olesiuk za zaangażowanie i przygotowanie poczęstunku. Mieć tak zaangażowane w lokalne działania koło gospodyń wiejskich to największy skarb - DZIĘKUJEMY.
fluksowa. Dieta i całkowita abstynencja, o zaniedbany gerd to przełyk baretta i rak przełyku...

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Dożynki Gminy Bartoszyce 2020

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją