Zarządzenie i unieważnienie zarządzenia Wójta Gminy Bartoszyce

Dotacja celowa na pomoc poszkodowanym w wyniku dwóch pożarów z terenu Gminy Bartoszyce

Na podstawie umowy zawartej pomiędzy Województwem Warmińsko – Mazurskim  a Gminą Bartoszyce reprezentowaną przez Pana Wójta Andrzeja Dychę przy kontrasygnacie Pani Danuty Główki – skarbnika Gminy  została udzielona dotacja celowa w kwocie 12 000 zł.  na zadanie własne Gminy w zakresie pomocy społecznej z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym  w wyniku  dwóch pożarów, pierwszy miał miejsce w nocy z 27 na 28 stycznia w m. Skitno oraz drugi w dniu 3 lutego w m. Sędławki

Ogłoszenia Wójta w sprawie przyznania wysokości dotacji na realizację zadań publicznych

Informacji w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy

Wyjaśnienie wszelkich kwestii związanych z pobytem w Polsce osób uciekających z Ukrainy zamieszczone zostało na stronie internetowej Urzędu:
oraz

Odebranie certyfikatu „Wzorowa Gmina“ przez Wójta Gminy Bartoszyce Andrzeja Dycha

15.03.2022 r. Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha odebrał certyfikat „Wzorowa Gmina“ w Warszawie.

WZOROWA GMINA to znak firmowy będący rozpoznawalnym symbolem prawidłowego zarządzania, wykorzystania Funduszy Unijnych, Środków Zewnętrznych oraz dotacji centralnych. To także powód do dumy dla mieszkańców, którzy żyjąc w mieście lub gminie nagrodzonej Tytułem "Wzorowa Gmina", mogą być pewni, że jest to jeden z najlepszych samorządów w Polsce. Jednak aby otrzymać nagrodę i Tytuł, trzeba przejść długą drogę.

Po pierwsze władze samorządowe muszą dbać o mieszkańców - poprzez szereg inwestycji związanych z poprawą infrastruktury, budową placówek kultury i oświaty.

Po drugie musi być prowadzona wzorowa współpraca z przedsiębiorcami, którzy gwarantują stałe miejsca pracy.

Po trzecie trzeba mieś pomysł i doceniać inicjatywy lokalne oraz dbać o służbę zdrowia czy straż pożarną, które gwarantują poczucie bezpieczeństwa, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Ogólnopolski Konkurs "Wzorowa Gmina" organizowany jest przy współpracy Forum Ekspertów raz do roku. Przedsięwzięcie ma na celu podkreślenie i docenienie ogromnej roli, jaką w codziennym życiu każdego z nas odgrywają Polskie samorządy. Konkurs daje możliwość zaprezentowania oraz nagrodzenia najlepszych miast i gmin, które dzięki zrealizowanym Projektom można stawiać za wzór dla innych.

Śniadanie Wielkanocne dla osób ubogich i bezdomnych

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.
Jednak to trudny czas dla osób, które doświadczają ubóstwa i bezdomności, dlatego Gmina Bartoszyce serdecznie zaprasza wszystkich potrzebujących na śniadanie Wielkanocne, podczas którego zapewnimy ciepły, darmowy posiłek.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2022 r. w godzinach 12:00 -14:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Wójt Gminy Bartoszyce - Andrzej Dycha.

(Prosimy o udostępnianie tej wiadomości, by dotarła do szerokiego grona odbiorców.)

Konkurs na ozdobę wielkanocną

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę wielkanocną

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Gminy Bartoszyce w następujących kategoriach:
a) dzieci- do 10 lat,
b) młodzież- 12-18 lat,
c) dorośli- pow. 18 lat.

Termin dostarczania prac upływa 4 kwietnia 2022 r. Prace pracę prosimy składać w sekretariatach wyznaczonych miejsc:
Dom Kultury w Bezledach,
Dom Kultury w Wojciechach,
Dom Kultury w Rodnowie,
Dom Kultury w Łabędniku,
Urząd Gminy Bartoszyce.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas Gminnego Jarmarku Wielkanocnego dnia 10.04.2022 r.

Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępna na stronie: gmina-bartoszyce.pl

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:
Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
Bezledy 47,
11-200 Bartoszyce
promocja@gmina-bartoszyce.pl

Gminny Jarmark Wielkanocny

Szanowni Mieszkańcy,

Zapraszamy serdecznie na Gminny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 10 kwietnia 2022 r. o godzinie 10:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach.

Zapraszamy do zgłaszania stoisk podczas jarmarku chętnych z terenu Gminy Bartoszyce: Koła Gospodyń Wiejskich, rzemieślników, twórców, wystawców.
Zapewniamy bezpłatne stoiska dla wystawców

Zapisy do dnia 04.04.2021 r. pod nr tel.: 89 761-57-65

Nowe wydanie Biuletynu Informacyjnego Gminy Bartoszyce

Szanowni Mieszkańcy,

Mamy już nowe wydanie Biuletynu Informacyjnego Gminy Bartoszyce.

Biuletyn jest dostępny u sołtysów, w świetlicach wiejskich, domach kultury oraz urzędzie gminy. Znajdziecie tam Państwo treści dotyczące inwestycji, remontów dróg, działań z zakresu polityki społecznej, oświaty i kultury.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:
w siedzibie Centrum Kultury Gminy Bartoszyce (Bezledy 47)
lub mailowo pod adres: promocja@gmina-bartoszyce.pl

Dzień Sołtysa