Międzynarodowy Plener Malarski

W dniach 4-15 lipca 2022 w Kuźni Przy Pałacu i Folwarku w Galinach odbywa się 40 Międzynarodowy Plener Malarski, przy okazji którego zapraszamy do oglądania wystawy obrazów wykonanych na plenerach w latach 1979 - 2021. Wystawa jest dostępna do 14 lipca w godzinach 11:00 - 17:00. Istnieje możliwość kupna obrazów.

8Galeria zdjęć: Plener malarski Galiny

Informacja dla obywateli Ukrainy nieposiadających numeru PESEL

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie
zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy - należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)

Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem 30 kwietnia 2022 r.

Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.

Wakacyjny festyn w Kromarkach

W dniu 9 lipca 2022 Kromarkach odbył się wakacyjny festyn dla dzieci i dorosłych. Na przybyłych czekały dmuchańce, gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy i tatuaże oraz zawody pożarnicze zorganizowane przez OSP Bezledy.Nie mogło również zabraknąć stoiska gastronomicznego wystawionego przez KGW Kromarki.

27Galeria zdjęć: Festyn Kromarki

Piknik Sołecki w Kinkajmach

W piątek 8 lipca na terenie rekreacyjnym przy Świetlicy Wiejskiej w Krawczykach odbył się Sołecki Festyn Rodzinnny. Nieodłącznym elementem wydarzeń w naszej Gminie są darmowe dmuchańce, stoisko z malowaniem twarzy, występy artystyczne i poczęstunek na grilla, wszystko to w rytmie popularnej muzyki do zabawy.

8Galeria zdjęć: Krawczyki

Piknik rodzinny w Kromarkach

Serdecznie zapraszamy 09 lipca na Wakacyjny festyn do Kromarek. Początek imprezy o godzinie 15.00. Na najmłodszych i tych trochę starszych przygotowano moc atrakcji.

Informacja dla posiadaczy odbiorników telewizyjnych

Informacja Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie

Piknik rodzinny w Gromkach

W dniu 3 lipca 2022 roku w Gromkach odbył się "I Odlotowy Piknik" - wydarzenie z motoparalotnią w tle.W inicjatywy Sołtyski, Pani Sylwi Napiórkowskiej udało się po raz pierwszy w historii zorganizować imprezę plenerową właśnie w tej miejscowości. Poza licznymi konkursami dla dzieci i dorosłych, można było skorzystać z przejazdu quadem, dmuchańców, malowania twarzy, tatuaży, stoisk handlowych i z grilla - sponsorowanego przez Pana Krzysztofa Napiórkowskiego. Główną atrakcją wydarzenie był pokaz motoparalotni, z których wysypywały się cukierki dla dzieci, istniała również możliwość skorzystania z przelotu tandemowego.

Piknik Rodzinny w Bezledach

2 lipca 2022 roku w „Sołtysowym Gaju” w Bezledach odbył się piknik rodzinny, zorganizowany we współpracy z Sołtysem, KGW Bezledy i OSP Bezledy.
W programie pojawiły się liczne atrakcje dla całych rodzin, konkursy z nagrodami, mini zawody strażackie połączone z pokazem sprzętu służb mundurowych. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z zespołem „Sonar”, która odbyła się na parkingu przed Domem Kultury.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.

16Galeria zdjęć: Bezledy

Piknik Wakacyjny w Kinkajmach

25 czerwca 2022 na boisku szkolnym w Kinkajmach odbył się piknik z okazji rozpoczęcia wakacji!
W programie były darmowe dmuchańce, gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy i tatuaże!
Dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody bojowe z OSP Kinkajmy i 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, a punktem kulminacyjnym był pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu druhów w Kinkajm.
Dobra imprez nie może się obejść bez stoisk gastronomicznych, tak więc KGW Kinkajmy miało pełne ręce roboty.

14Galeria zdjęć: Kinkajmy piknik