Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Gala podsumowująca program "Profilaktyka smyka"

25 listopada 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania profilaktyczne pn. „Profilaktyka Smyka”. Program realizowany jest na terenie całego województwa wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III. Do szkół gminnych zawitał rok temu i realizowany jest z powodzeniem we współpracy z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.
 
Wśród zaproszonych na galę gości, oprócz władz województwa, komendantów placówek Policji, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie, znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy szkół z województwa warmińsko – mazurskiego, w których program realizowany jest najaktywniej i cieszy się dużym zainteresowaniem. Gminę Bartoszyce na gali reprezentował Wójt – Pan Andrzej Dycha oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie – Pani Joanna Borys.
 
Podczas uroczystości zaprezentowano początki idei programu, założenia, omówiono przebieg realizacji i najistotniejsze działania, które miały miejsce w przeciągu roku trwania programu. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny o przygodach głównej bohaterki – Poli, uhonorowano odznakami „Przyjaciół Poli” oraz nagrodzono funkcjonariuszy Policji, którzy najaktywniej realizowali program w swoich małych ojczyznach.
 
Cieszymy się bardzo, że nasza Gmina dołączyła do idei szerzenia wśród uczniów zasad bezpieczeństwa i rozsądnego postępowania, którego uczą historie przeżywane przez główną bohaterkę. Wojewoda Warmińsko – Mazurski zapowiedział podczas gali rozszerzenie na teren kraju oraz zwiększenie zakresu programu. Zapewne przyłączymy się do niego równie chętnie i z entuzjazmem przystąpimy do realizacji, gdyż w Gminie Bartoszyce edukacja i bezpieczeństwo są bardzo ważne.
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Urząd Gminy Bartoszyce

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania: Część 3 Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" (dalej: Część 3 programu), z wyłączeniem dofinansowania w formie pożyczki dla gmin, jako uzupełniającego finansowania dla Beneficjentów.
 
Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie,
 
Dokumentacja programowa znajduje się na Portalu Beneficjenta - strona https://portal.fundusz.olsztyn.pl/wymagana-dokumentacja-sciezka-przez-wfoigw
Plac Zwycięstwa 2
11-200 Bartoszyce
 
tel. 89 300 04 90
fax. 89 762 12 93
 
Lokalizacja
Facebook Page Plugin